Modal

UMRE004 - Ekonomik Servisli Son 15 Ramazan 15 Günlük

Mekke Oteli
SERVİSLİ
Şişe Bölgesi Otelleri
3.500 Mt
Medine Oteli
ZEHRA GROUP
Merkeziye
450 Mt
14 GECE 15 GÜN SERVİSLİ
10 Gece Mekke - 4 Gece Medine


Uçuş Bilgileri
Tarih
Parkur
Havayolu
Havaalanı
Sefer No
Kalkış
Varış
Fiyat Bilgileri
2'li Oda
3'lü Oda
4'lü Oda
5'li Oda
0 - 2 Yaş
3 - 5 Yaş
6 - 11 Yaş
1.500 USD
1.400 USD
1.300 USD
350 USD
850 USD
1.125 USD
FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Tüm vize işlemleri
* Belirtilen Havayolları ile ekonomik sınıf gidiş dönüş uçak bileti 
* Mekke ve Medine’de belirtilen otellerde, belirtilen şekilde konaklama. 
* Tüm Havalimanı-Otel-Havalimanı Transferleri 
* Program Süresinde TÜRSAB onaylı seyahat sigortası 
* Mekke ve Medine’deki ziyaretler 
* Tabldot Usulü Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği, Öğlen ise Kumanya dahildir.
* Mekke’de 5 litrelik dolu Zemzem bidonu 
* 1 adet el çantası, 1 adet omuz çantası, 1 Adet Terlik Torbası 
* Umre rehber kitapçığı 
* Parkur Turizm rehberlik hizmetleri

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Otellerde oda buzdolabından kullanılan yiyecek ve içecekler, yemeklerde alınan ekstra içecekler ve odanızdan yapacağınız yurt dışı telefon görüşmeleri ve benzeri yapılan ekstra masraflar.
* Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu Ücretlerimize Dahil Değildir. Havalimanlarından temin edebilirsiniz.
* Yurt içi havaalanı transferleri (Turumuz İstanbul’da başlar dönüşte İstanbul’da biter)
1.GÜN 
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde “ PARKUR TURİZM ” görevlisiyle belirtilen saatte buluşma. Havayolları kontuarında yapılacak check in işlemlerinden sonra, …… sayılı uçak ile saat ….. da Cidde’ye hareket ve  yerel saat ile …… de varış. Cidde Havalimanından Mekke oteline transfer, odalara yerleşme. Akşam yemeği ve istirahatin ardından bildirilecek saatte otel lobisinde buluşma ve görevlimiz eşliğinde Haremi Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin ifası. (Allah-ü Teala Umrenizi kabul etsin inşallah...). İhramdan çıkış. Geceleme otelimizde.

2. GÜN
Kahvaltılar otelimizde. Sabah saat 07:00 otelin önünde buluşma ve Cirane Umresi. Vakit namazların Harem-i Şerif’te ifası. İbadet için serbest zamanlar.

3. GÜN
Kahvaltılar otelimizde. Öğle namazı sonrası 13:30 otel önünde buluşma ve Mekke ziyaretlerin yapılması; Sevr Dağı, Hac güzergahı olan, Arafat – Rahmet Dağı, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennet-ül Mualla Kabristanlığı, Cin Mescidi, Peygamber Efendimiz (SAV) doğduğu ev. Akşam yemekleri ve gecelemeler otelimizde.

4.-7. GÜNLER
Vakit namazların Harem-i Şerif’te ifası. İbadet için serbest zamanlar.

8. GÜN
Kahvaltılar otelimizde. Sabah saat 07:00 otelin önünde buluşma ve Hudeybiye Umresi. Vakit namazların Harem-i Şerif’te ifası. İbadet için serbest zamanlar.

9.-10. GÜNLER
Vakit namazların Harem-i Şerif’te ifası. İbadet için serbest zamanlar.

11. GÜN
Kahvaltı otelimizde. Medine’ye geçiş hazırlıklarının tamamlanması. Öğle Namazından sonra 14:00’da otel lobisinde hazır olma ve otobüs ile  Medine’ye hareket. Yaklaşık 5-6 saat sürecek yolculuk sonrası Medine oteline varıp, odalara yerleşme. Akşam yemeği ve istirahatin ardından bildirilecek saatte otel lobisinde buluşma ve görevlimiz eşliğinde Ravza ve Cennetül Baki’ Kabristanlığı selamlama ve Yatsı namazının edası. Geceleme otelimizde.

12. GÜN
Kahvaltılar otelimizde. Namazların Ravza’da ifası. Sabah 07:30 Otelimiz önünde buluşma ve Medine Ziyaretler. Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal, Hicaz Demiryolu Medine İstasyonu ve Kûba Mescidi’ne ziyaret turu.  Akşam yemekleri ve gecelemeler otelimizde.

13-14. GÜN
Vakit namazların Ravza’da ifası. İbadet için serbest zamanlar.

15. GÜN
Türkiye’ye dönüş hazırlıklarının tamamlanması. Medine havalimanına transfer. Pasaport işlemlerinden sonra Havayollarının …… sefer sayılı uçağı ile saat …… de uçuş ve yerel saat ile ….. de İstanbul Havalimanı’na varış.
Tur programımız elimizde olmayan sebeplerden dolayı seyahat akışına göre program içeriği aynı kalmak şartı ile değişebilir, Anlayışınız için teşekkür ederiz.
REZERVASYON, ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI
* Ödemeler acentamız hesaplarına SAR/USD olarak yapılacaktır. 
* Düzenlediğimiz umre programlarına katılmak isteyen sayın misafirlerimizin 30 gün önce tur ücretinin %30 unu yatırarak kesin kayıt yaptırmaları ve uçuştan 10 gün öncede kalan bakiyeyi yatırmaları gerekmektedir. 
* Fiyatlarımız, İstanbul çıkışlı olup diğer illerden yapılacak iç hat bağlantıları için havayolarının belirlediği bağlantı ücreti yolcularımıza aittir. 
* Vize sistemine girildikten sonra yapılacak iptallerde 1.000 SAR / 265 USD alınır.
* Uçak bileti alındıktan sonra yapılacak iptallerde ise havayollarının uyguladığı cezai müeyyideler uygulanır. 
* Gidişten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyen umrecilerimize (Otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
* Gidişten sonra erken veya geç dönmek isteyen umrecilemize uçuş yapılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre cevap verilir ve yardımcı olmaya çalışılır.Bu uygulamadan havayolu kuralları gereği doğabilecek ücret farkı yolcuya yansıtılır.

ÇOCUK ÜCRETLERİ EKONOMİK TURLARDA
* 0-2 yaş arası çocukların seyahat bedeli 1.125 SAR / 300 USD dır.
* 2-6 yaş arası çocukların seyahat bedeli 3.000 SAR / 800 USD dir.
* 6-11 yaş arası çocukların seyahat bedeli 3.650 SAR / 975 USD dir.
* Belirtilen çocuk ücretleri ebeveyn ile aynı odada yataksız konaklama için geçerlidir.
* Çocuklar için yatak istendiği taktirde tur bedelinden 375 SAR / 100 USD indirim yapılır.
* 11 Yaşını bitirmiş çocuklar yetişkin sınıfına girmektedir. 


ÇOCUK ÜCRETLERİ 4-5 ***** TURLARDA
* 0-2 yaş arası çocukların seyahat bedeli 1.125 SAR / 300 USD dir.
* 2-6 yaş arası çocukların seyahat bedeli 3.190 SAR / 850 USD dir.
* 6-11 yaş arası çocukların seyahat bedeli 3.940 SAR / 1.050 USD dir.
* Belirtilen çocuk ücretleri ebeveyn ile aynı odada yataksız konaklama için geçerlidir.
* Çocuklar için yatak istendiği taktirde tur bedelinden 375 SAR / 100 USD indirim yapılır.
* 11 Yaşını bitirmiş çocuklar yetişkin sınıfına girmektedir. 
NOTLAR
* Uçuşlarımız programda belirtilen havayolları ile yapılmaktadır.
* Uçaklarda kişi başı yük hakkınız genellikle havayollarına göre 30 Kg olup, fazla kilolardan firmamız sorumlu değildir.
* Uçuşlarımız tarifeli veya ekstra uçak seferleri ile yapılmaktadır.
* Uçak kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir.
* Otel konaklamalarında uçağımız gece dahi olsa otele giriş saati 15:00 olarak kabul edilir. Gece uçuş gerçekleştirilmiş olup gece veya sabah otele giriş yapılsa bile 1 önceki gece konaklamaya dahildir. Otellerden çıkışımız ise 12:00’dır
* Belirtilen gün sayılarında eksilme veya artma olabilir. Bu eksilme veya artma en fazla 1-2 gün ileri veya geri şeklinde olabilir. Gün artması durumunda firmamız herhangi bir ekstra ücret talep etmeyecek olup, eksilme durumunda ise program çerçevesinde kalınmayan gecelemelerin konaklama bedelleri müşterilerimize iade edilecektir.
* 5 Yıldızlı Otellerin odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından üçüncü kişi için eklenen yatak otellerin uygulama durumuna göre daha küçük ve daha az konforlu olabilmektedir.
* Otel mesafeleri Mekke’de Harem-i Şerif''in, Medine’de ise Mescid-i Nebevi’nin avluları baz alınarak yazılmıştır.

ÖNEMLİ BİLGİLER
* Evraklar hareket tarihinden en az 20 gün önce acentamıza teslim edilmelidir. 
* Uçaklarda son anda meydana gelebilecek tarih değişiklikleri, gecikmeler ve Suudi Arabistan makamlarından kaynaklanabilecek problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz. 
* Tüm evrakların hazır olmasına rağmen bazen teknik sebeplerden dolayı, bazen de konsolosluk tarafından kaynaklanan sebeplerden dolayı vizelerde sıkıntı olabilmektedir.
* Firmamız gerekli gördüğü hallerde tarih, ücret ve muadil otel değişiklik haklarını saklı tutar.
* Parkur Turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
* Sağlık hizmetleri Umre mevsiminde Suudi Arabistan’daki devlet hastanelerinde Umrecilere ücretsiz olarak verilmektedir. Yalnız misafirlerimizin devamlı olarak kullandıkları ilaçlar var ise yanlarında götürmeleri gerekmektedir. Özel hastane ve poliklinik hizmetleri ücretlidir. Bu tip talepleri olan misafirlerimiz ödemelerini kendileri yapacaklardır.
* Umre vizeleri için belirtilen evraklar 2018-2019 yılında konsoloslukça talep edilen evraklardır. 2019-2020 yılında umre vizesi için evraklarda bir değişikliğe gidilirse bu konsolosluğun bize bildirimi ile birlikte sizlere de anında iletilecektir.

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
1- Uçuş tarihinden itibaren en az 1 Yıl süreli Yeni Tip Çipli Pasaport ( Eski tip pasaport süresi olsa bile Suudi Arabistan Krallığı Elçiliği ve Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.
2- 2 adet vesikalık fotoğraf (Çipli Pasapaortlarda kullanılan resmin aynısı olacak) 
3- Nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi (TC Kimlik numarası yazılı olacak) 
4- Menenjit Aşı Belgesi 
5- Eşi ile giden evli bayanlar için vukuatlı nüfus kayıt örneği (Asıl)
6- 45 yaş altı erkek mahremi (Baba, Amca, Dayı, Ağabey gibi) ile gidecek bayanlar için vukuatlı nüfus kayıt örnekleri, noterden muvafakatname ve taahhütname (Asıl)
7- 45 yaş altı yalnız gidecek bayanların yanında gerçek erkek mahremi olmadan seyahate katılamazlar. 
8- 18 yaş altı çocuklar Anne - Babaları (her ikisi beraber ) olmadan seyahate katılamazlar.
NOT: 45 Yaşın üstündeki bayan veya erkek ister tek gitsin ister eşi ile gitsin fark etmeksizin vize için sadece 1-2-3 ve 4. Maddeler yeterlidir.

Muvafakatname Örneği; (Noterden yapılacak)
Eşim, Kızım, Kız kardeşim Ayşe YILMAZ’ın, Babası,Erkek kardeşi, Amcası, Dayısı, Dedesi Mehmet AKÇAY ile birlikte Umre’ye gitmesine rıza ve muvafakat ederim

Taahhütname Örneği: (Noterden yapılacak)
Kızım, Yeğenim, Teyzem, Halam, Kız kardeşim Ayşe YILMAZ’ı Umre’ye götürüp getireceğimi Taahhüt ederim.
HEDİYELERİMİZ:
1. Mekke’de 5 litrelik dolu Zemzem bidonu 
2. Umre kimlik kartı
3. 1 adet el çantası
4. 1 adet omuz çantası
5. 1 Adet terlik Torbası 
6. Umre rehber kitapçığı 
7. 2 Adet bagaj etiketi
                                                                                                                                                      EK-1/1
2019-2020  YILI UMRE HİZMET SÖZLEŞMESİ
(Diyanet İşleri Başkanlığının Denetim ve Gözetimi Altında Umre Seyahati Düzenlemesine
İzin Verilen Acenta İle Umreye Götüreceği Kişi/Kişiler Arasında Düzenlenen Sözleşme)

Acentanın
Adı :
Adresi

Umreye Götüreceği Kişinin
Adı Soyadı            : ………………………………………………………………………………………………………………………………………….
T.C. Kimlik No       : ………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Adresi -Telefon No : ………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Beraberindekilerin : ...…………………………………………………………………………………………………………………………………….
Adı ve Soyadı : :..............................................................................................................
Seyahat Sigortası Yapan Acenta/Firmanın Bilgileri:...........

Tercih Edilen Konaklama Türü:
A- Normal  Konaklama Türü:
Mekke’de İkamet Edilecek Bina/Otelin ismi ve Hareme uzaklığı  : …………………………….. /………………… metre
Medine’de İkamet Edilecek Bina/Otelin ismi ve Hareme uzaklığı : …………………………….. /………………… metre 
Bir Odada Kaç Kişi Kalınacağı                                                             .......... kişi

B- Ekonomik Konaklam Türü:
Mekke'de İkamet Edilecek Bina/Otelin ismi ve Hareme uzaklığı  : ...……................…/ ...............metre
Medine'de ikamet Edilecek Bina/Otelin ismi ve Hareme uzaklığı  : ................... ...…/................metre
Bir Odada Kaç Kişi Kalınacağı                                                             .......... kişi

C- Otel Konaklama Tür:
Mekke'de İkamet Edilecek Bina/Otelin ismi ve Hareme uzaklığı  : ....……................…/ ..............metre
Medine'de ikamet Edilecek Bina/Otelin ismi ve Hareme uzaklığı : ........................…/...............metre
Bir Odada Kaç Kişi Kalınacağı                                                            ........... kişi
Kaç Öğün Açık Büfe Yemek Verileceği                                                                                     ........... Öğün 

1-Diyanet İşleri Başkanlığı ile ……………………………Turizm Seyahat Acentasının imzalamış olduğu  “2019-2020 Yılı Acenta Umre sözleşmesini” karşılıklı okuduk ve kabul ettik.
2-Söz konusu sözleşme ile bu sözleşmede belirtilen tüm şartlara uymak ve taahhüt edilen hizmetleri yerine getirmek kaydı ile  ……………………..  -  ………………….. tarihleri arasında Normal Tür konaklama türü umre için; .........................SAR/USD- karşılığında anlaşılmış ve bu sözleşme tarafımızdan imzalanmıştır.
3-Umre hizmetinin ifası sırasında meydana gelebilecek zararların karşılanması amacıyla Acenta tarafında Diyanet İşleri Başkanlığına verilen teminat ile sigorta poliçeleri, turun bitiminden 30 gün sonra Acentaya iade edileceğinden, varsa şikayetin bu süre içinde Diyanet İşleri Başkanlığının evrak kayıtlarına girecek şekilde yapılması veya bu süre içinde Başkanlık dışında başka bir kuruma şikayette bulunuldu ise bu durumun Başkanlığa bildirilmesi gerekir.
Teminatın ve sigorta poliçelerinin idaesinden sonra kayıtlara giren şikayetler üzerine yapılan soruşturma sonucunda düzenlenen raporlarda teklif edilen cezaların kurulda değerlendirilip, bir zararın tazmininine karar verilmesi halinde müştekilerin mağduriyeti Acenta tarafından karşılanacaktır.
4-Yurt dışına çıkış harçları umreye gidecek kişi tarafından ödenecektir.
5-İhtilaf halinde, bu sözleşmenin düzenlendiği İstanbul’un T.C. Mahkemeleri İle İcra Daireleri yetkilidir.

UMREYE GİDECEKKİŞİNİN/VEKİLİNİN                                           ACENTA YETKİLİSİNİN
Adı :                                                                                                    Adı :
Soyadı :                                                                                              Soyadı :
T.C. Kimlik No :                                                                                  T.C. Kimlik No :
Tarih :                                                                                                 Tarih :